Trash Town | Plzeňská premiéra očima Juggera

Co uděláte, když se několik let patláte s PA filmem na koleni a máte ho zaplať Atom konečně hotovej? Seženete si nějaký kůl prostory, nějakejm buzíkům z bunkru lohnete bečku a proviant na příští měsíc (případně povaříte rovnou nějakýho toho podzemce, von si toho beztak málokdo všimne), pozvete juggery a uděláte komponovaný postapokalyptický den s Trash Townem!

Plzeňská premiéra filmu Trash Town (ne, s Junktownem nemaj nic společnýho), postapo snímku vznikající v područí nadšenců z okolí Přeštic byla vlastně moc fajn akce.

Prostory plzeňského DEPO2015 , byť nejsou a priori přímo ve stylu postapa, do sebe s naší subkulturou naprosto zapadly. Přece jenom je to bývalá fabrika předělaná na galerii s několika obchůdky, posilkem, barem, kinosálem, která má na dvoře rozhlednu posvářenou z několika obřích kotlů (?). O zahrádkch v osobácích nemluvě. A tohle bizardní industriálno na vás prostě dýchne, i když zrovna u stolečku popíjíte pivko z kelímku a ládujete se bramborama s pórkem.

trash-003

Vtipný bylo, že akce se ve svý podstatě hodně podobala šermířským akcím alá „historický den na Horní-Dolní“. Jen historii vystřídalo postapo. Místo poníků jste se mohli projet v postapo káře, ke zhlédnutí byl workshop o popstapověkém odívání a to včetně praktických ukázek, jak si takový Krutý Hadry sám doma vyrobit. K poslechu zazněl Trashtowní soundtrack a to jak elektronická, tak i jeho živá verze. Byť mně osobně druhá varianta přišla tak trochu ze žánru „pro otrlého posluchače“. 😀

Velkou parádu jsme tam samozřejmě vyrobili s Juggerama, kde jsme suplovali ono pomyslné šermířské vystoupení/bitvu. Z toho tu uvidíte jenom tu finální fotku, páč jaksi nemůžete Kvičet za Hellsmokers a fotit zároveň. Prasužel.

Po vzoru šermířských akcí bylo pak dětskám zapůjčeno i nějaké to jugger vybavení a sledovat je, jak se v nepadnoucím gearu mlátí měkčenýma tyčema hlava nehlava, bylo vážně kouzelný.

Po Juggeru proběhlo finální promítání filmu následované filmem o filmu a besedou se tvůrci.

Dostali jsme pivo, najíst, vylezli si na totál bizarní rozhlednu, zmlátili se před divákama a pak pochillovali u filmu. Někdo jel dom, někdo lil dorána. Kol kolem moc fajn event, díky za něj!