The Witcher Stories

Na počátku nebylo slovo. Na počátku byla věta. A ta věta zněla „Hele Mathy, mám takovej nápad.„!

The Witcher Stories je fanouškovský projekt vyprávějící krátké autorské povídky ze světa Zaklínače. Vizuálně silně inspirovaný zejména druhým a třetím dílem stejnojmenné herní série od firmy CD Projekt RED, vzniká tahle série od fanoušků pro fanoušky v crossoveru hned několika tvůrčích skupin:

Gwint Klub

První z nich je komunita kolem Gwint Klubu, který organizuje mimojiné akci Blavicon. Naše spolupráce započala jako další z mnoha aftermovie z akce, kterých jsem v té době tvořil celou řadu. Pak jsme ale s cosplayery a larpaři z (nejen) téhle bandy zkusili vytvořit hranou verzi traileru na online Gwent, následovanou trailerem na další ročník Blaviconu a bylo jasné, že se tu rodí něco většího.

Sky_Max a Filip

Úplně první narozená byla naše dcerka a mě bylo jasné, že z dlouhodobého hlediska nějakou smysluplnější produkci – a hlavně postprodukci – nezvládnu sám. A tak jsem oslovil Sky_Maxe, který paradoxně pod hlavičkou EP!C TV tvořil ještě v době, než jsem k ní vůbec přišel já. No Sky_Max tvoří nerozlučnou dvojku ještě s Filipem Maškem. Oba jsou neskutečně talentovaní ale už i poměrně zkušení video tvůrci. Kluky nápad zaujal a tak jsme na Cibulce zkusili vykrást další trailer, tentokrát na třetího herního Zaklínače. A přišlo nám, že to funguje.

Burdýři

Vizuál jsme měli díky larpařům a cosplayerům před kamerou a Filipem a Martinem za kamerou, docela fajn. Námět (a svačinu) jsme díky Vojtovi Kačírkovi a Filipovi Ženíškovi měli taky fajn. Co nám chybělo byly fajn šermy. Většina z nás sice už meč někdy v ruce držela, rozhodně bychom se ale v tomhle ohledu nemohli považovat za profesionály. No a to byla ta chvíle, kdy se nám ozvali Burdýři. Že prý tu máme moc fajn projekt a jestli nechceme být kamarádi. A od té doby máme docela fajn i ty šermy.

Co tedy na projektu teď dělám já?

Tvořím hlavně BTSka, protože tak můžu nahlížet do všech aspektů tvorby a zároveň si můžu ze všech utahovat, což mě baví 🙂 . Čím dál tím víc pronikám i do produkce a starám se o to, aby se věci děly (alespoň zhruba) tak, jak mají. V neposlední řadě funguji jako runner, tzn. při natáčení běhám po place (a mimo něj) a zařizuji, co je třeba. A překážím Filipovi v záběru.