NerdFix is the new EP!C ?

EP!C TV. Kdysi jsme měli sen. Pak se to celý zašmodrchalo, zhroutilo, zase postavilo. Obrátilo vzhůru nohama, naruby a přetransformovalo v něco úplně jinýho. A teď přišli Indiáni s tim, že to chtějí dělat tak, jako my před pěti lety. Akorát trochu jinak. A tak se k nim přidal komplet celej současnej produkční tým EP!Cu.

Já i Verča.

Phase 1

Všechno začalo někdy v roce 2013/14. Otěže EP!Cu držel pevně velký imperátor Patrik se svým supreme minionem Čórym. K dispozici měli vybavený studio, techniku a spoustu ambiciózních plánů jak v českym prostředí vytvořit českou verzi Rocket Jumpu nebo Corridor Digitalu.

Zhruba o rok, jeden šermířský seriál, dva IMHOrapy a několik dílů Netpulsu později nám přestaly chodit prachy z pracáku. A statisíce od všech partnerů, kteří čekali jenom na nás, nějak pořád nikde. Použijeme-li terminologii MCU, tím skončila Phase 1.

Phase 2

Kanál EP!C TV byl možná polomrtvý, ale teď je zpět! Jako bájný fénix povstal z popela!”, hřímal tehdy Čóry ve velice emočním videu na půdě poslanecké sněmovny. A pak odešel psát pro RF hobby, zatímco Imperátor točit videa pro Babiše.
Ačkoliv Čóry s námi, byť externě, spolupracoval i dál. Ve spolupráci s ním a ještě Sýkorkou, Pobuďákem a Regimentem zemské hotovosti vzniklo pokračování našeho výpravného seriálu – Cesta na Bílou horu.

My s Verčou jsme na to nepřímo navázali s cosplayovou “Cestou”, už pod názvem “Kostým – co s tím?”. Tentokrát však bez studia, kompletně ve vlastní produkci a s vlastní (pofiderní) technikou.

No a nakonec přišla Shial s Draug, se kterými jsme rozjeli pro mě osobně přelomový projekt – Comics Holky. Ty jsme společně jeli víc jak rok. A byl to fajn projekt, navíc v době, kdy jsme začínali, byl svým formátem relativně ojedinělý. Postupně jsme se však s jeho hlavní iniciátorkou čím dál tím víc rozcházeli v tom, jakým směrem chceme projekt směřovat a nakonec spolupráci ukončili.

Zároveň se v téhle fázi EP!Cem prohnal Honza Sedláček, se kterým jsme se podíleli na pár menších i větších projektech.

Phase 3

A pak přišla Crew s tím, že chtějí dělat “Comics Holky” pro ÓČKO TV. SMASH! od tý doby vyplňuje velkou část mýho času. Za ty víc jak tři roky, co na něm s našim báječným Crewním týmem pracujeme, jsme se všichni neuvěřitelně posunuli a mraky věcí se naučili. Jelikož se jedná o zatím jediný komiksový a vlastně čistě geekovský pořad v českém éteru, trpíme jistým (ničím nepodloženým) pocitem, že máme u nás nad tímhle tématem velkou moc. A s velkou mocí přichází velká zodpovědnost #cringe . Takže se s tim místama až nepřirozeně moc sereme 😀 a snažíme se dodávat obsah, na který můžeme být hrdí. I tady ale platí, že “Part of the journey is the end.” #doubleCringe a nad SMASHem se postupně stahují mračna nejistoty. Ale zatím pořád frčíme dál!

Kromě SMASHe nezahálím ani na geekovský scéně. Prakticky od prvního ročníku je EP!C něco jako “multimediální” partner Blaviconu, se kterým vyrábíme trailery, aftermovies, záznamy cosplay soutěží, reportáže atd.

I na Junktownu mají naší tvorbu rádi, obě naše aftermovies a trailer na jejich Adventure program tak zdobí naší pomyslnou “síň slávy”. S Krutou hrou – Juggerem jsem se postupně přesunul zpoza kamery na hřiště, ale i tak sem tam něco vznikne.

CONiáš od nás měl hned čtyři trailery, Pevnostcon dvě vidka…no všechno tu vypisovat nebudu, konečně mrkněte se sami, valná většina toho visí v playlistech na našem YT a FB.

EP!C se za ty léta změnil z původně zamýšlenýho zábavního YouTube kanálu na regulérní video-produkci se zaměřením na popkulturu. V jednom člověku se toho ale moc zvládnout nedá, proto se snažím navazovat spolupráci, kde se dá. Spolu s výbornou filmařskou dvojkou Sky_Max/Filip Mašek chystáme sérii Zaklínačských povídek, s Krotiteli draků se pokoušíme rozjet český „Critical role“.

No a před půl rokem přišel Marek “Killer” Čabák, že herní pořad Indian chce expandovat na popkulturní scénu a pro svůj nový projekt NerdFix shání lidi do týmu.

Phase 4(?)